Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Twitter, Elon Musk lehine konuşan eski güvenlik şefini susturdu

Geçtiğimiz haftalarda  Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağını açıklamış ve Twitter da bu teklifi kabul etmişti.

Ardından Elon Musk, Twitter’da çok fazla bot olduğunu tez ederek satın alma sürecini iptal ettiğini duyurdu.

Tesla ve SpaceX CEO’sunun toplumsal ağı 44 milyar dolara satın almayı haksız yere reddettiği savları üzerine Twitter, Elon Musk’a dava açmıştı.

Eski Twitter çalışanından Elon Musk’ı doğrulayan açıklamalar

Şirketin eski güvenlik şefi Peiter Zatko, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Twitter’ın bot hesap ve güvenlik uygulamaları hakkında palavra söylediğini tez etmişti.

Zatko, Twitter’ın federal düzenleyicileri güvenlik konusunda yanılttığını ve platformdaki bot sayısını doğrulamadığını söylüyor.

Eğer savlar doğruysa, Twitter büyük para cezalarıya karşılaşabilir ve bu durum, Elon Musk’ın davadan zaferle ayrılmasıyla sonuçlanabilir.

Twitter, eski güvenlik şefini susturdu

Twitter, ocak ayında kovduğu eski güvenlik şefi Pieter Zatko’ya bir servet ödedi. Basına yansıyan bilgilere nazaran şirket, Zatko’a 7 milyon dolar tazminat verecek.

İmzalanan tazminat muahedesine nazaran Pieter Zatko, Twitter’daki çalıştığı müddete ait konuşma yapamayacak. Zatko yalnızca mahkeme onu çağırırsa Twitter hakkında konuşabilecek. Pieter Zatko, salı günü kongre önünde şahitlik yapacak.

Exit mobile version