Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Tesla sahipleri açlık grevi başlattı

Norveç Karayolu Trafiği Bilgi Kurulu (OFV) datalarına nazaran Norveç, kişi başına elektrikli araç satışlarında dünya şampiyonu.

Norveç’te araç satışları koronavirüs krizi tesiriyle aylardır düşüşte olmasına karşın, 2021’de elektrikli araç satışları, toplam araç satışlarının yüzde 65’ini oluşturarak rekor seviyeye yükselmişti.

Norveçliler Tesla’dan mutlu değil

Norveçli bir küme, otoparkta toplanarak Tesla araçlarıyla “Help (Yardım Et)” yazısı oluşturup Elon Musk’ın dikkatini çekmek istedi.

Tesla sahipleri, bir internet sitesi oluşturarak açlık grevine başladıklarını açıkladı. Araç sahiplerinin talebiyse, araçları hakkındaki sıkıntıları direkt Musk’a iletmekti.

Açlık grevinin duyurulmasından bir gün sonra Tesla CEO’su Elon Musk, “İyi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine periyodik olarak oruç tutuyorum ve daha sağlıklı hissediyorum.” diye tweet attı.

Tesla sahiplerinin şikayetleri ortasında bazen soğun ve sıcak havalarda araçların çalışmaması, ağır gıcırtı sesleri, sileceklerin hakikat çalışmaması, internetin yavaş olması ve şarj sıkıntıları üzere birçok durum var.

Exit mobile version