Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Sirke ile birleştirildiğinde zayıflatıyor! Her gün 1 bardak içerek kilo verin…

Nar suyu bir meyve sıkacağı ile basitçe sıkılabilir ve lezzetli tatlı ve ekşi bir tada sahiptir. Nar 20’ye kadar farklı polifenol içerir. Bu biyoaktif hususların antioksidan tesiri vardır, hücreleri ziyanlı tesirlerden korur, iltihaplanmayı maniler ve hatta yaşlanma sürecini ve kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatır.

Antioksidanlar, bedende oluşan oksidatif gerilimi de önler. Narın özel uygunlaştırıcı güçleri vardır. Nar, mineraller ve bilhassa B ve E vitaminleri gibi sağlıklı hususlar açısından zengindir. Muhakkak kalp ve damar hastalıkları, osteoartrit ve birtakım kanserler için nar suyunun hayli tesirli olduğu düşünülmektedir.

Günde yalnızca bir bardak nar suyunun iltihabı azalttığı, kan dolanımını güzelleştirdiği ve kan damarlarını esnek tuttuğu bilinmektedir.

Araştırmalar, tertipli nar suyu tüketiminin prostat kanserinin büyümesini engelleyebileceğini bile göstermektedir.

Narın zayıflatıcı etkisi

Yapılan araştırmalara nazaran, nar kilo vermede hayli tesirlidir. Kan damarlarındaki yağ birikintilerini azalttığı ve makûs kolesterolü düşürdüğü bilinmektedir.

Journal of Functional Foods’da yayınlanan bir araştırma, nar suyunun sirke ile birleştirilmesinin tesirini ortaya koydu. Bu içeceğin, bel etrafını azaltmaya yardımcı olan zayıflatıcı özelliklere sahip olduğu görüldü.

Çalışmaya katılan kilolu bayanlar 8 hafta boyunca nar-sirke karşımı içti. Daha sonra yapılan tahlillerden, karışımı içmenin kıymetli bir yağ kaybını ve sıhhat için en tehlikeli olan bel etrafındaki yağların yakılmasını sağladığı ortaya çıktı.

Nar-sirke karışımı ayrıyeten depolanmış yağın metabolizmasını aktive etmek için gerekli bir enzim olan AMPK’nın harika bir aktivatörü olduğu ve bu nedenle eski depolanmış yağlar üzerinde de olumlu tesirleri olduğu görülmüştür.

Exit mobile version