Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Silivri Cezaevi’nin ismi değiştirildi

Silivri Cezaevi, İstanbul’da olması sebebiyle Türkiye’nin en bilinen ceza infaz kurumlarından biri.

Belediye Lideri Volkan Yılmaz, ilçenin cezaevi ile anıldığını münasebet göstererek kurumun adının “İstanbul Batıkapısı” olarak değiştirilmesini talep etmişti.

Yeni ismi Marmara Cezaevi oldu

Türkiye gazetesinin haberine nazaran Adalet Bakanlığı’na verilen dilekçe dikkate alınarak sürece konuldu.

Başvuruyu kıymetlendiren bakanlık yetkilileri, kurumun isminin Marmara Cezaevi olarak değiştirilmesi kararını aldı.

“Cezaevi ile bilinir ve tanımlanır bir hale gelmiştir”

Başkan Yılmaz’ın Adalet Bakanlığı’na gönderdiği dilekçede şu tabirler kullanılmıştı:

Üzülerek söz etmek isteriz ki, bugün Silivri geçmişte olduğu üzere İstanbul’un yanı başında sakin, huzur, tatil, yeşil, deniz, yoğurt sözleri hatırlanan ve tanım edilen bir ilçe değil cezaevi ile bilinir ve tanımlanır bir hale gelmiştir.

İnsanlar üzerinde oluşmuş bu olumsuz algının, ilçemizin tanınması, çekim merkezi haline gelmesi ve gelişmesi açısından negatif bir tesirinin olduğu Silivri de yaşayan herkesin ortak niyetidir.

Hemşehrilerimizin ve değişik kurum ve STK’ların bu taraftaki niyetleri değişik vakit ve yerlerde devlet görevlilerine, Bakanlarımıza tarafımızdan iletilmiş ve Silivri ilçemizin bu olumsuz algıdan kurtulması için Cezaevin isminin değiştirilmesi talep edilmiştir.

Silivri kamu oyunun ortak bir talebi ve beklentisi olan Silivri Cezaevi’ni isminin “İstanbul Batıkapısı” olarak değiştirilmesi konusunu bilgilerinize arz ederim.”


Exit mobile version