Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

PSG Lideri Khelaifi: Allah’a şükür borcumuz yok

Paris Saint-Germain’in Katarlı Lideri Nasser Al-Khelaifi, Portekiz Futbol Federasyonu’nun organize ettiği “FootballTalks” isimli futbol konferansında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Barcelona’nın içinde bulunduğu mali zorluklara gönderme yapan Al-Khelaifi, “Bazı kulüplerin 1.8 milyar euro üzere borçları var, bu futbol için felaket üzere bir durum. Allah’a şükür, bizim hiçbir borcumuz yok. Natürel ki Covid-19 devrinde biz de öteki kulüpler üzere para kaybettik, saklayacak bir şeyimiz yok. Birtakım futbol kulüplerinin boğuştuğu borç yükü, futbol için büyük bir risk taşıyor. Birtakım yöneticiler yıllarca başkanlık yapıp kulübü batırıyor ve haleflerinin sırtına devasa bir borç bırakıyor. Futbol ailesi olarak bu tehlikeye dikkat çekmeliyiz zira bu, futbolu ortadan kaldırabilecek boyutta büyük bir risk.” dedi.


“Medyaya hürmet duymak zorundayız”

Şampiyonlar Ligi’ne karşı oluşturulan “Super League” projesine de değinen PSG Lideri, “Taraftarlara ve medyaya hürmet duymak zorundayız. Futbol ekosistemi, birkaç tane kulüpten çok daha büyük. Ben ve Avrupa Kulüpler Birliği’ndeki mevkiidaşlarım, Harika League projesinin büsbütün karşısındayız ve bu duruşumuz, orta ve küçük düzeydeki ekiplere büyük yardımda bulunuyor. Bu kulüplerin de gelişimini sürdürmesi ve şampiyonluklar yaşayıp, büyük kulüpler haline gelmesi çok kıymetli.” diyerek kelamlarını noktaladı.


Exit mobile version