Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Nokia yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı

Finlandiyalı HMD Küresel çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Nokia, piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı akıllı telefonlarla isminden kelam ettiriyor.

Şirket; akıllı telefon, tablet, televizyon ve kulaklık derken, bu yılın başlarında dizüstü bilgisayar pazarına girdi.

Nokia PureBook Pro isimli laptop, birebir zamanda Avrupa kıtasının birinci Nokia dizüstü bilgisayar modeli olarak kayıtlara geçmişti.

Nokia, yeni PureBook modellerini tanıttı

Nokia, yeni PureBook dizüstü modellerini IFA 2022 fuarında duyurdu. Yeni Nokia PureBook dizüstü modelleri, öteki modellere nazaran biraz daha maliyetli geliyor.

Modellerde Full HD IPS ekran, 60Hz tazeleme suratı, 250nit parlaklık, 8GB RAM, parmak izi okuyucu, Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 5 üzere özellikler yer alıyor.

Serinin en üst modeli Nokia PureBook Pro, Intel Core i3 1220P işlemcisinden gücünü alıyor ve 512GB depolama alanıyla geliyor. Dizüstü bilgisayarın satış fiyatı ise 699 euro olarak açıklandı.

Nokia PureBook Fold ise Intel Pentium Silver N6000 işlemcisinden güç alıyor ve 128GB SSD ile geliyor. Bu modelin fiyatı ise yüne 699 euro.

Son olarak Nokia PureBook Lite, yeniden Intel Pentium Silver N6000 ile geliyor. 128GB depolama, 8 saate kadar kullanım, 1MP web kamera, çift hoparlör biçiminde özellikleri olan Nokia PureBook Lite’ın fiyatı şimdi açıklanmadı.

 

Exit mobile version