Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

MSÜ kayıtları ne vakit? MSÜ kayıt için gerekli doküman ve evraklar nelerdir?

2022-2023 Eğitim yılında Ulusal Savunma Üniversitesi yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının akabinde kayıt tarihleri merak konusu oldu.

Öğrenciler, “MSÜ kayıtları ne vakit, nasıl yapılır?” sorusuna cevap aramaya başladı.

Peki, MSÜ kayıt için gerekli dokümanlar nelerdir, kayıt tarihi ne vakit?

MSÜ kayıt tarihi ne vakit?

Milli Savunma Üniversitesi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu sözler yer aldı;

Harp Okulları Yerleştirme tarihi 22 Ağustos-6 Eylül 2022, Ek Yerleştirme tarihi 7-16 Eylül 2022 Astsubay MYO yerleştirme tarihi 19-28 Eylül 2022, ek yerleştirme tarihi 29 Eylül-7 Ekim 2022 tarihleri ortasında uygulanacaktır.

Kayıt için çağrılıp gelmeyen adayların, gelmediği okul çeşidinden adaylıkları sonlandırılır. (HO kayıt için çağrılıp gelmeyen adayın HO adaylığı, MYO için çağrılıp gelmeyen adayın MYO adaylığı sonlandırılır.)

MSÜ kayıt için gerekli dokümanlar nelerdir?

1. Mavi Kapaklı Şeffaf Evrak.

2. İmtihan Davet Dokümanı.

3. TC Kimlik Kartı Aslı (Pasaport yahut Ehliyet de kabul edilecektir)

4. Durum Bildirir Tek Tabip Sıhhat Raporu; Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için spor yapmasında sakınca olmadığınıgösteren “Durum Bildirir Tek Doktor Sıhhat Raporu” ile imtihana gelmesi gerekmektedir.

Bu raporu olmayan adaylar imtihanlara alınmayacaktır.

5. İsimli Sicil Kaydı ve Katılaşma Şerhi; İsimli Sicil kaydı bulunmayanlar e-Devlet çıktısı ile gelecek, rastgele bir mahkemede kaydı bulunanlar ise ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhi, devam ettiğine dair evrak, itiraz ettiyse temyiz evrakının aslı ve fotokopisini getireceklerdir.

6. Şehit / Gazi Dokümanı; Şehit / Gazi yakını olan adayların, bu durumlarını gösteren resmî evraklarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Bu durumda bulunan adaylar bağlı bulundukları Kuvvet Komutanlıkları/Bakanlıklardan onaylı evrakın aslı ve fotokopisi, aile kütüğünü (bilgilerini) gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneğinin e-Devlet çıktısını getireceklerdir)

7. Terhis Evrakı; 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında askerlik hizmetini tamamlayan adaylara ek puan verilebilmesi için terhis dokümanlarını (askerlik hizmetini birinci altı ay yapan adaylar tek terhis evrakı, ikinci altı ayını da yapan adaylar iki terhis evrakı getireceklerdir) de yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Askerlik hizmetini tamamlayan adayların askerlik durum dokümanları kabul edilmeyecektir.) Terhis evrakını ibraz edemeyen adaylara ek puan verilmeyecektir.

8. Adayların dokümanlarının aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri, asıl evraklarını teslim etmemeleri değer arz etmektedir.

UYARI: İmtihanlara gelirken istenilen evraklar dışında doküman talep edilmemektedir. İmtihan merkezleri önünde güvenlik soruşturması formu ,dosya, zarf, üzere gereçleri fiyat karşılığı satmaya çalışanlara prestij etmeyiniz.

Exit mobile version