Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Mahmut Özer, ahenk eğitimleri programına başlayan okula ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl gerçekleştirilen okula ahenk eğitimleri çerçevesinde okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıf öğrencilerine yeni ahenk eğitimi programı uygulanmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu çerçevede Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Hamdullah Suphi İlkokulu’nu ziyaret etti.

İlk günü velilerin bilgilendirilmesiyle gerçekleştirilen ahenk eğitimi sırasında sınıflara girerek velilerle sohbet eden Bakan Özer, anaokulu sayılarının artırıldığını, bu minvalde bin 450 yeni anaokulu açıldığını hatırlattı.

Her mahallede çocukların gidebileceği anaokulu yapılacağını tabir eden Özer, velilere okulların hiçbir vakit maddi manada yardım istemeyeceğini, eksikliklerin okulların kendi bütçesinden halledileceğini belirtti.

“Bazı ülkelerin 300-400 bin öğrencisi var, bizim 19 milyon öğrencimiz var”

Okullara gönderilen 3,1 milyar liranın sadece 1 milyar lirasının harcanabildiğini lisana getiren Bakan Özer, “Çok heyecanlıyız. Bu sene Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak yaz ayı çok ağır geçti. Eğitim sistemimiz çok büyük. Kimi ülkelerin 300-400 bin öğrencisi var, bizim 19 milyon öğrencimiz var. 1,2 milyon öğretmenimiz var. Tüm arkadaşlarımız çocuklarınızın çok daha güzel ortamlarda eğitim almaları için gece gündüz demeden çalıştılar.” dedi.

Velilerin rastgele bir isteği olup olmadığını soran Özer, eksiklikleri görmek istediklerini, eksikliklerin görüldüğü vakit çözülmesi için adım atıldığını vurguladı. Özer, gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde Hamdullah Suphi İlkokulu yöneticileri, öğretmenleri ve çalışanlarıyla da sohbet ederek meselelerini dinledi.

Okula ahenk eğitimleri

Milli Eğitim Bakanlığınca 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlaması münasebetiyle bu yıl okul öncesi, ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrenciler için uygulanmak üzere yeni bir rehberlik çalışması ve ahenk eğitimleri programı hazırladı. 5 Eylül’de okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıflara başlayacak öğrenciler için uygulanacak program 9 Eylül’de sona erecek. Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıf öğrencilerine yönelik uygulanacak program ise 12 Eylül’de başlayıp 16 Eylül’e kadar sürecek.

Düzenlenecek aktifliklerin uygulama çizelgesine nazaran, birinci gün yalnızca ailelere yönelik ‘Çocuğum Okulda’ sunumu yapılacak. Bu sunumda okul idaresi, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenler hazır bulunacak. İkinci günde okul idaresi ve sınıf öğretmenlerinin iştirakiyle çocuklarıyla birlikte ailelere kümeler halinde okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak. Üçüncü, dördüncü ve beşinci günlerde ise çocuklar sınıf öğretmenleri ile birlikte ahenk haftası aktifliklerine katılacak.

Exit mobile version