Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Kayseri’de bina görevlisinin bıçaklanma anları kamerada

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Ahi Evran Mahallesi Huzur Sitesi’ndeki 10 katlı binanın girişinde oturan Ali Duman (66), 1 Eylül günü, önünden geçen bina vazifelisi Tarık Uçar’dan (44) kapıyı açmasını istedi.

Duman, kapıyı açan Uçar’ı bıçakladıktan sonra olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Uçar, ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yakalandı, hür bırakıldı

Olayın akabinde kaçan Duman, polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. DHA’nın haberine nazaran; Ali Duman, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kararıyla özgür bırakıldı.

Tarık uçar ise tedavisinin akabinde taburcu edildi.

Olay anları kamerada

Yaşanan olayın güvenlik kamerası imgeleri de ortaya çıktı. İmgelerde bina önünde oturan Ali Duman’ın anahtarla kapıyı açan Tarık Uçar’a saldırdığı görüldü.

Yaralanan Uçar’ın kaçtığı, Duman’ın ise bir mühlet sigara içtikten sonra binaya girdiği görüldü.

“Kaçmasam bana daha makus şeyler olacaktı”

21 yıldır bina vazifelisi olduğunu belirten Tarık Uçar, yaşadıklarına ait şu tabirleri kullandı:

“Sitenin ardına aracımı park etmiştim. Binaya geldiğimde Ali Duman kapının önünde oturuyordu. Bana ‘kapıyı açar mısın?’ diye rica etti. Kapıyı açarken ardımdan bana bıçakla saldırdı. Olay yerinden kaçmasam bana daha makus şeyler olacaktı. Berbat bir olay atlattım. Bu kişi gözaltına alınmıştı lakin ben hastaneden taburcu olmadan evvel kendisinin savcılık tarafından hür bırakıldığını öğrendim. Sözümde ben şikayetçi olmuştum. Şu anda kendisi hür kaldı.

“Kapıyı açarken beni gerimden bıçakladı”

Kendisiyle hiçbir biçimde hengame ve tartışmam yok. Kendisi galiba ilaç kullanıyormuş. Beni bıçaklarken hiçbir şey demedi. Yalnızca ‘kapıyı açar mısın?’ dedi. Ben de kapıyı açarken beni ardımdan bıçakladı. Kamera manzaralarını izledim. Olaydan sonra çok rahat davranıyor. Sigara içiyor. Ben polisi arayınca kaçıp gidiyor.

“Eğer hastaysa hastaneye yatırılsın”

Yetkililere buradan çağrım bu kişi şayet hastaysa hastaneye yatırılsın. Raporu varsa da bir an evvel tedavi edilsin. Binada yaşayanlarda çok huzursuz. ‘Binaya girip çıkmaya çok korkuyoruz’ diyorlar. Bana burada tekrar saldırabilir. Çok tedirginim. Ben 21 yıldır bu binada misyon yapıyorum. Bugüne kadar hiç kimseyle bir kavgam olmadı. Bu şahsın tekrar gözaltına alınarak, tutuklanmasını istiyorum.”


Exit mobile version