Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

iPhone üreticisi Foxconn’un birinci elektrikli arabası ön siparişe açıldı

Apple’ın en büyük iPhone tedarikçilerinden biri olan Tayvan merkezli Foxconn, elektrikli araba pazarına olan ilgiyi fırsat bilerek çalışmalarına başladı.

Şirket, geçtiğimiz yıl düzenlediği HHTD 20 etkinliğinde, pek çok markanın kullanımına sunulacak yeni elektrikli araç platformunu tanıtmıştı.

Bu yıl ABD ve Tayland’da elektrikli araba fabrikaları kurmaya başlayacak olan Foxconn, birinci elektrikli araba olan Luxgen n7 için ön sipariş toplamaya başladı.

Luxgen n7, Foxconn ve Yulon Motor tarafından 2021 sonbaharında tanıtılan Model C konseptine ve öteki iki elektrikle çalışan araç prototipine (Model E sedan ve Model T otobüs) dayanıyor.

Teknik ayrıntıları bilinmiyor

Model C prototipinin lansmanında, 56kWh batarya kapasitesi ile 700km menzile sahip olduğu bildirilmişti. Lakin Luxgen n7’nin teknik özelliklerine ait rastgele bir bilgi paylaşılmadı.

Luxgen n7’nin ön sipariş fiyatı 32 bin 900 euro olarak belirlendi. Luxgen n7 satın almak isteyenlerin sayısı tüm beklentileri aştı ve yalnızca iki günde 10 binden fazla ön sipariş topladı.

Bu nedenle üretici, 15 Ekim’e kadar devam edecek olan birinci ön sipariş tipini vaktinden evvel kapattı. Luxgen n7’nin teslimatları 2023’ün birinci yarısında başlayacak.

Exit mobile version