Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Hakan Taşıyan: Sanatçı işini yapsın

24 TV’nin sevilen programı “Arafta Sorular”ın bu haftaki konuğu, müzikçi Hakan Taşıyan’dı…

Yaşadığı sıhhat sıkıntılarını atlatan ve eski günlerine dönen Taşıyan, Esra Elönü’nün sorularını içtenlikle cevapladı.

Herkesin ülkesine sahip çıkması gerektiğini lisana getiren Taşıyan, bilhassa yurt dışı hayaliyle yanıp, tutuşanları sert bir lisanla eleştirdi.

“Sanatçı, sağa sola lisanını uzatmayacak”

Sanatçının işini yapması gerektiğini aktaran Taşıyan, “Herkes haddini bilecek. Sanatçı müziğini söyleyecek. İHA/SİHA ile gurur duyması lazım. Sağa sola lisanını uzatmayacak. O denli bir şey yok. İşini yap sen, müzik söyle, öbür bir iş yapma. Söylüyorsan müzik söyle, söylemiyorsan şurada dur. Kimse senden bir şey istemiyor. Hadsizlik yapma, haddini bil. Dinleyen dinler seni ve gurur duy.” dedi.

“Her tarafımız düşman”

Türkiye’de yapılanlarla gurur duyulması gerektiğini belirten Taşıyan, “Bu ülke bizim ülkemiz. Görüyorsun sağımızı, solumuzu, düşmanlarımızı. Her tarafımız düşman. O yüzden ne memnun Türk’üm diyene… Biz bu ülkenin çocuklarıyız. Kürdü’yle, Alevisi’yle, Çerkez’iyle bu toprağın çocuklarıyız. Gurur duymamız lazım. Hepsi bizim, İHA’sı, SİHA’sı. Zira bunlar bizim, kendimizle gurur duymamız lazım. Sahip çıkmamız lazım. Sahip çıkmazsan sana ben karışırım lakin. Uzayan kol bizden olsun.” diye konuştu.

“Sevmiyorsan git bu ülkeden”

“Çok şükür, bu türlü bir ülkede yaşıyoruz. Bu hadsiz beşerler, dış ülkeleri görmemişler.” diyen Taşıyan, şöyle devam etti:

“Çıksınlar da görsünler. Ya bu ülkeyi seveceksin, ya seveceksin. Sevmiyorsan git bu ülkeden. Bırak hakkını verenler yaşasın bu ülkede. Madem bu ülke sana fazla geliyor, sen de fazlasın bu ülkeye. Yolun açık olsun. Ne yapalım yani…”


Exit mobile version