Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulunuyor

Okan Buruk’un açıklamaları şu şekilde;

“Türkiye’nin hem Avrupa’da hem yerel olarak en başarılı kulübü olan Galatasaray’da hedef şampiyonluk. Bu yolda birçok değişim oldu ama bir yandan taraftarımızın yaşadığı kötü bir sezon vardı. Yenilenmemiz gerekiyordu. Seçimle başladı. Sayın Dursun Özbek başkanımız yönetimiyle birlikte göreve geldi. Ardından teknik direktör olarak ben ve ekibimin gelmesi. İnanılmaz hızlı geçti bu süreç. Çok kolay bir süreç değildi. Gelenler ve gidenlere bakıldığında çok büyük değişim oldu. Bir şekilde geçen seneni izlerini silmek istedik. Bu dönemde çok yoğun çalıştık. Başkanımızın ve yönetimimizin dağılımı. Erden Timur ile çok yoğun mesai yaşadık. Kendi aramızda Cenk bey, Ayhan Akman ve Uğur’un inanılmaz bir temposu vardı. Ben 4 gündür tesisten hiç çıkmadım. Genel olarak istediğimiz gibi gitti. Bir hoca olarak çok mutluyum. Gelen oyuncular, yönetimimizin bizimle olan birlikteliği ile birlikte bir sinerji yakaladık. Yaşadığımız ve yaşayacaklarımızı gördüğümde çok motiveyim.”

“Planlarımızın arasında bu kadar değişiklik yoktu. Kampta bazı oyuncularımıza çok süre verdik bazılarına az süre verdik. Mustafa Muhammed’in değerini tekrar bulmasını istedik. Morutan da aynı şekilde. Bazı oyuncularımız gelecek sezon bize katkı verecek. Şimdi daha çok süre almaları için bazı oyuncularımızla yollarımızı ayırdık. İzin verme nedenlerimizden biri de bu oldu. Gelen arkadaşlarımız da yavaş yavaş bu takımın içine monte olacak. Burada bir yarışma ortamı oluşturmaya çalıştık. Doğru işler yaptığımızı düşünüyoruz.”

“Basının hakkını vermek lazım. Bazen bizden önce öğreniyorlardı. Transfer döneminde bazı şeyleri saklamak istiyorsunuz ama ortaya çıkıyor bir şekilde. Aşağı yukarı aynı oyunculara talip olduğumuz çok takım oldu. Genelde saklamak istiyoruz ama çok saklayamadık.”

“Dünya futbolunda önemli yer edinmiş futbolcuları transfer ettik. Her oyuncuyu buraya getirmeden önce karakter analizi yapıyoruz. Her ülkede birçok tanıdığımız var. Oyuncuların karakterleriyle ilgili bilgiler alıyoruz. Mauro Icardi ve Juan Mata ile ilgili çok olumlu şeyler duyduk. Benim onlara ilk sorum ‘Fiziksel olarak ne durumdasınız?’ oldu. Juan Mata hiç takım antrenmanı yapmadı. Mauro Icardi sezon başı kamp geçirdi. Son 1 haftada daha durgun geçti. Özellikle bu antrenmanda onları ayırarak antrenman yaptırdık. Juan Mata uzun süre takımsızdı. Takımımıza katkıda bulunacaklarını düşünüyoruz. Santrfor bölgesi bizim için çok önemli. Galatasaray takımının en az 3 santrforu olması gerekiyordu. Yusuf Demir gibi çok önemli bir yeteneği kadromuza kattık. Milot Rashica da öndeki 4 pozisyonu oynayabilen bir oyuncu. Bu oyuncular hücumda bize büyük kolaylıklar sağlayacak.”

Exit mobile version