Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Dikkat! Akşamları yapılan bu 4 yanılgı fazla kilolarınızın kapalı sebebi olabilir

Fazla kilolarınız var ve kilo vermek mi istiyorsunuz? Asıl sebepler ekseriyetle günlük alışkanlıklarımızda yatar. Büyük bir muvaffakiyet elde etmek için günlük hayatta küçük ayar vidalarını döndürmek ekseriyetle kafidir.

Günlük davranış ve alışkanlıklar, sıhhatimize ve kilomuza kıymetli bir katkıda bulunur. Kilo almak istemiyorsanız akşam saatlerinde kaçınmanız gereken dört yanılgıyı sizler için sıraladık.

Akşamları bu yanılgılardan kaçının

1. Hazır eserlerden uzak durun

Zor bir iş gününden meskene geliyorsunuz ve süratli bir yemek ararken birinci yaptığınız şey dondurucu mu? Pizza, lazanya ve gibisi hazır yemeklerden, kısa hazırlık müddetleri hayli cazip gelse bile, uzak durmalısınız.

Dikkatli olun dondurulmuş yiyecekler yahut kutudaki yemekler ekseriyetle yüksek oranda işlenir. Bu, birçok eserin şeker ve konserve etler, balık yahut tavuk nuggetları üzere sıhhatsiz yağlarla dolu olduğu manasına gelir. Lezzet arttırıcılar, tatlandırıcılar ve başka katkı hususları ekseriyetle sıhhatiniz için sorun yaratır. İştah istikrarınızı bozar ve denetimsiz yeme isteği uyandırır.

Öğünlerinizi toplu olarak evvelden pişirin. Bu sayede hem sağlıklı bir akşam yemeği sağlarsınız hem de akşamları mutfakta uzun saatler geçirmek zorunda kalmazsınız.

2. TV karşısında yemek yemekten kaçının

Akşam yemeği esnasında televizyon izleyen yahut bilgisayar oyunu oynayan bireyler daha süratli kilo alırlar. Neden? Zira kişinin dikkati dağılır ve yiyecek alımından çok ekranda neler olduğuna odaklanır. Çok fazla kalori, fark etmeden kişinin midesine süratle girer. Sonuç? Uzun vadede, aslında aç olduğunuzdan daha sık yemek yersiniz ve kilo alırsınız.

Bir dizi çalışma, çok kilolu olmakla televizyon karşısında yemek yemek ortasındaki ilişkiyi kanıtlamıştır.Dikkatinizi dağıtmadan şuurlu olarak yemeye çalışın. Daha süratli doyduğunuzu fark edeceksiniz ve yemeğinizin tadını yine çıkarmayı öğreneceksiniz.

3. Çok geç saatlere kalmayın

Yarın erken kalkmanız gerekiyor ancak tekrar de vaktinde yatamıyor musunuz? Yoksa uykuya dalmada sorun mu yaşıyorsunuz? Her ikisi de uyku eksikliğine yol açar.

Çok az uyku çeşitli nedenlerle insan organizması için çok sıhhatsizdir ve öteki şeylerin yanı sıra obeziteyi teşvik edebilir. Zira gün içinde yorgun ve halsizseniz, çoklukla acıkmış olursunuz ve daha sık açlıkla savaşmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle daha az hareket edersiniz.

Yapılan araştırmalar uyku eksikliğinin bedenin metabolizmasını bile yavaşlattığını buldu.En sevdiğiniz diziyi izlemeye devam etmek yerine bir kitapta birkaç sayfa okuyun. Okumak sizi yorar ve daha kolay ve derin uykuya dalmanızı sağlar.

4. Çok geç yemeyin

Gece geç saatlerde büyük, görkemli yemekler yerseniz, kolaylıkla mide sıkıntılarına yol açabilir. Bedeniniz yiyecekleri fakat zorlukla sindirebilir. Bu, uykuya dalmayı ve uykuda kalmayı zorlaştırır. Sonraki sabah, çoğunlukla hala tok hissetmezsiniz ve sonuç olarak, gerçekte olması gerekenden daha fazla yemek yersiniz.

Exit mobile version