Kelebek Chat, Kelebek Sohbet Odalari KelebekChat.Gen.Tr

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda AK Parti Samsun Genişletilmiş Vilayet İstişare Meclisi Toplantısında konuştu.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Mustafa Dağıstanlı’nın ismini taşıyan salondan Samsun’un tüm ilçelerine, mahallelerine, hanelerine muhabbetlerini gönderdiğini söyleyen Erdoğan, kente gelişinden itibaren kendilerini daima olduğu üzere içtenlikle bağrına basan Samsunlulara teşekkür etti.

“Rabbim birliğimizi daim eylesin”

Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daim eylesin. diyen Erdoğan, Samsun’a en son iki yıl evvel partisinin vilayet kongresi ve Samsun-Sivas Demiryolu Rehabilitasyon Projesi’nin açılış merasimi için geldiklerini anlattı. Ortaya salgının girmesiyle ortaya çıkan bu hasretin akabinde tekrar ulusal uğraşın kenti Samsun’da olduklarını lisana getiren Erdoğan, bugün teşkilatlarının vefakar, fedakar, uğraşlı neferleriyle yine bir ortada bulunmanın memnunluğu içinde olduğunu kaydetti.

AK Parti Samsun Vilayet Başkanlığına bu buluşma için teşekkür eden Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yol arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum”

Sevdaları salonlara sığmayan siz dava arkadaşlarımın her birine en kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi Toplantımızın kentimiz, partimiz ve teşkilatımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Samsun’da, kuruluşundan bugüne kadar partimizde misyon yapmış, davamıza omuz vermiş tüm kardeşlerime teşekkür ediyor, dar-ı bekaya uğurladığımız yol arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.


“21 yılın birikimiyle, 21 yılın deneyimiyle ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz”

Pazartesi günü Afyonkarahisar ve Kütahya’da olduğunu anımsatan Erdoğan, Büyük Taarruz’un 100. yıl dönümünde hem zaferimizi kutladık hem de bu kentlerimize kazandırdığımız yapıtların toplu açılış merasimini yaptık. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde milletin konutunda de manasına yakışır biçimde kutladık. Perşembe günü gözleri ışıl ışıl 20 bin öğretmenimizin atamalarını yaparak ülkemizin dört bir yanındaki vazife yerlerine uğurladık. diye konuştu.

Pazartesi günü evvel, inşasını tamamladıkları kredi yurtların toplu açılışını yapacaklarını akabinde da kabine toplantısını gerçekleştireceklerini aktaran Erdoğan, salı günü de üç günlük resmi bir ziyaret için Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğini kaydetti.

Erdoğan, 21 yılın birikimiyle, 21 yılın deneyimiyle lakin birinci günkü aşkla, birinci günkü sevdayla ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz.dedi.

“Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu sene Samsun’da tezahür etti”

Bugün Samsun’da, buraya gelmeden evvel iftihar verici bir programa iştirak ettik. Ülkemizin en büyük teknoloji şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun konut sahipliği yapıyor. Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu sene Samsun’da tezahür etti. Gençlerimizin TEKNOFEST sevincine ortak olduk. Akıncı’dan Atak’a, Hürkuş’tan Kızılelma’ya, Anka’ya kadar Türkiye’nin ileri teknoloji eserlerinde, onlara dayalı savunma endüstrinde nerelere geldiğini görme imkanı bulduk. Gençlerimize fırsat verildiğinde, önlerindeki pürüzler kaldırıldığında neleri başarabildiğine şahsen şahitlik ettik. Demek ki önlerine takozlar konmazsa, hani bir vakitlerin CHP’sinin bol bol takozlar koyduğu periyotlar vardı ya, işte bu takozlar ortadan kalkınca bu millet nelere muktedir bunu gösterdik. TEKNOFEST’i görüp de ülkemiz ve istikbalimiz ismine gururlanmamak elde değil. Ulusal teknoloji atağımızın çok kısa müddette ulaştığı seviyeyi görüp de geleceğimiz için ümitvar olmamak mümkün değil.

“Durarak yatarak olmuyor Bay Kemal”

İktidara geldiklerinde yerli ve ulusallık oranının yüzde 20 olduğunu lisana getiren Erdoğan, bugün ise bu oranın yüzde 80 olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, Nereden nereye? Bu, durarak yatarak olmuyor Bay Kemal, çalışarak oluyor. Fakat sağ olsun TEKNOFEST’e bir turistik seyahat yapmış. Orada da buggy ile kendisini dolaştırmışlar. İnşallah ilham almıştır.ifadesini kullandı.

Bu milletin tıpkı bir asır evvel verdiği ulusal uğraşta olduğu üzere son derece kısıtlı imkanlarla hakikaten yeni ve büyük bir destan yazdığını, TEKNOFEST’in de bu hakikati hatırlattığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ülkemiz küresel ölçekte kendinden kelam ettiriyor”

Ne diyor şair, ‘Bir vakitler biz de millet hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz.’ Bu millet bu türlü bir millet. Türkiye için hayal kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan tüm gençlerimiz ülkemizi her alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üzerine zorla giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, global ölçekte kendinden kelam ettiriyor. Yıllarca insanımızı birbirine kırdırarak, ülkemizin geleceğini çalanlara, evlatlarımızı sinsi hesaplara alet etmeye çalışan provokatörlere, gençlerimizi sarf gereci olarak gören terör örgütlerine, sabah akşam karamsarlık aşılayan şeamet tellallarına, hasılı tüm ikbalini milletin felaketine bağlamış kifayetsizlere karşın ülkemiz bir istikrar ve inanç abidesi olarak tüm dünyada göz dolduruyor.


Exit mobile version